Игла форум!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Игла форум!


 
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Survivor:Србија

Go down 
АвторПорака
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeСре Фед 04, 2009 8:07 pm

Survivor Srbija е српска верзија на познатото реално шоу Surviivor.
Ќе учествуваат 22 натпреварувачи(11 жени и 11 мажи).Шоуто ќе биде водено од Андрија Милошевиќ,а снимено е на локации во Панама(Pearl Islands archipelago, 80km југоисточно од Панама Сити)
Survivor:Србија Survivor%20panama%20exile%20ilsand
Вратете се на почетокот Go down
https://igla.macedonianforum.net
Maja
Почетник
Maja

Број на мислења : 34
Registration date : 2009-02-07

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeСаб Фед 07, 2009 10:15 pm

zakon bole emisija nema
samo steta sto izleze boba Многу тажен Многу тажен Многу тажен Многу тажен
Вратете се на почетокот Go down
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeСаб Фед 07, 2009 10:24 pm

Следи ги правилата...пишувај на кирилица...
Вратете се на почетокот Go down
https://igla.macedonianforum.net
dimitaar
Администратор
dimitaar

Број на мислења : 123
Age : 27
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeНед Фед 08, 2009 2:38 pm

Mислам дека ке победи Дуле
Вратете се на почетокот Go down
https://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeПет Фед 13, 2009 9:35 pm

dimitaar напиша:
Mислам дека ке победи Дуле
Вчера излезе Дуле...
Вратете се на почетокот Go down
https://igla.macedonianforum.net
dimitaar
Администратор
dimitaar

Број на мислења : 123
Age : 27
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 7:06 pm

Stolee напиша:
dimitaar напиша:
Mислам дека ке победи Дуле
Вчера излезе Дуле...

Ама може пак да се гласа... Хаха Хаха
Вратете се на почетокот Go down
https://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Bubeee
Администратор
Bubeee

Број на мислења : 84
Age : 27
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 7:38 pm

Мислам дека ке победе или Рале или Немања Тажен Тажен
Вратете се на почетокот Go down
dimitaar
Администратор
dimitaar

Број на мислења : 123
Age : 27
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeЧет Фед 19, 2009 12:21 pm

Немања... Лут победи...
Вратете се на почетокот Go down
https://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeНед Мар 01, 2009 3:01 am

Се вели дека е наместено но колку е точно...
Вратете се на почетокот Go down
https://igla.macedonianforum.net
Sponsored content
Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Survivor:Србија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Филм и ТВ-
Отиди до: