Игла форум!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Игла форум!


 
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?

Go down 
АвторПорака
dimitaar
Администратор
dimitaar

Број на мислења : 123
Age : 27
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро? Empty
ПишувањеПредмет: Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?   Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро? Icon_minitimeНед Фед 08, 2009 7:54 pm

Оценка или знаење? За што учите вие? Или пак додека сте биле ученици или студенти за што вие сте учеле?

Учите за да добиете добра оценка? Оценките ви се многу битни? Се нервирате и разочарувате кога ќе добиете ниска оценка, а се радувате на високите оценки. Не ви е битно дали на памет сте научиле, не ви е битно дали сте препишале, најдобро е што вие имате висока оценка и сведителството ќе ви биде полно со петки или индексот полн со 9ки и 10ки, а сеедно што не ги знаете предметите вистински.

Или пак воопшто не ви е битна оценката. Вие учите за свое добро, да го знаете она што ве интересира. Она што не ве интересира не го ни учите, небитно е каква оценка ќе имате. Важно сакате знаење, а оценките сами ќе дојдат по себе.

Па во која група спаѓате вие? На кој начин учите или сте учеле?
Вратете се на почетокот Go down
https://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?   Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро? Icon_minitimeПон Фед 09, 2009 12:18 pm

Јас учам за да научам...
Вратете се на почетокот Go down
https://igla.macedonianforum.net
nadicaa
Администратор
nadicaa

Број на мислења : 65
Age : 25
Registration date : 2009-02-01

Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?   Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро? Icon_minitimeЧет Фед 12, 2009 1:34 am

Учам за да научам Среќен Среќен lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Почетник
Maja

Број на мислења : 34
Registration date : 2009-02-07

Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?   Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро? Icon_minitimeСаб Фед 28, 2009 2:09 pm

Ucam za da naucam
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?   Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Образование и Наука-
Отиди до: