Игла форум!


 
HomeGalleryПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Survivor:Србија

Go down 
АвторПорака
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeСре Фед 04, 2009 8:07 pm

Survivor Srbija е српска верзија на познатото реално шоу Surviivor.
Ќе учествуваат 22 натпреварувачи(11 жени и 11 мажи).Шоуто ќе биде водено од Андрија Милошевиќ,а снимено е на локации во Панама(Pearl Islands archipelago, 80km југоисточно од Панама Сити)
Survivor:Србија Survivor%20panama%20exile%20ilsand
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net
Maja
Почетник
Maja

Број на мислења : 34
Registration date : 2009-02-07

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeСаб Фед 07, 2009 10:15 pm

zakon bole emisija nema
samo steta sto izleze boba Многу тажен Многу тажен Многу тажен Многу тажен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeСаб Фед 07, 2009 10:24 pm

Следи ги правилата...пишувај на кирилица...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net
dimitaar
Администратор
dimitaar

Број на мислења : 123
Age : 26
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeНед Фед 08, 2009 2:38 pm

Mислам дека ке победи Дуле
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeПет Фед 13, 2009 9:35 pm

dimitaar напиша:
Mислам дека ке победи Дуле
Вчера излезе Дуле...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net
dimitaar
Администратор
dimitaar

Број на мислења : 123
Age : 26
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 7:06 pm

Stolee напиша:
dimitaar напиша:
Mислам дека ке победи Дуле
Вчера излезе Дуле...

Ама може пак да се гласа... Хаха Хаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Bubeee
Администратор
Bubeee

Број на мислења : 84
Age : 25
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 7:38 pm

Мислам дека ке победе или Рале или Немања Тажен Тажен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
dimitaar
Администратор
dimitaar

Број на мислења : 123
Age : 26
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeЧет Фед 19, 2009 12:21 pm

Немања... Лут победи...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitimeНед Мар 01, 2009 3:01 am

Се вели дека е наместено но колку е точно...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net
Sponsored content
Survivor:Србија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Survivor:Србија   Survivor:Србија Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Survivor:Србија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Филм и ТВ-
Отиди до: