Игла форум!


 
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Писмо!

Go down 
АвторПорака
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Писмо! Empty
ПишувањеПредмет: Писмо!   Писмо! Icon_minitimeВто Фед 03, 2009 1:16 am

Мајката му пишува на синот

... па вика:

Драг Синко,

Ти го пишувам ова писмо за да знаеш дека ти пишувам,зошто ако го добиеш значи дека стигнало. Ако не го добиеш јави ми, ќе ти го пратам повторно. Ќе пишувам полека, знам дека споро читаш.

Пред некој ден татко ти прочита во весник дека по најнови статистички податоци повеќето сообраќајки се случуваат на далечина од 1км од куќата, па затоа ние се преселивме малку подалеку.

Куќата е преубава, имаме дури и машина за перење, само не знам дали работи. Вчера ставив некои алишта да се перат, ја повлеков рачката за вода и алиштата ги снема. Тука времето и не е така лошо. Прошлата недела само два пати врнеше. Првиот пат траеше 3 дена, а следниот пат 4.
Во врска со јакната што ја бараше, вујко ти Перо ми рече дека ако ги извадиме копчињата, пошто многу тежат, ќе не фати поефтино пратката во пошта. Јас затоа ги отпарав копчињата и ти ги ставив во џеб.
Конечно го погребавме и дедо ти. Го најдовме телото во вторникот, кога ја чистевме куќата. Беше во орманот од оној ден кога игравме жмурки и кога он победи. Пред неколку дена ни експлодира плинската боца во кујна. Татко ти и мене, експлозијата не исфрли надвор кроз прозор. Какво убаво чувство беше тоа! После толку години, татко ти и јас, конечно излеговме заедно.

Бидејки веќе го спомнувам татко ти, он најде нова работа!Многу се гордее. Има под себе околу 500 души...се запосли на градски гробишта, го коси травњакот.

Сестра ти Милева, знаеш онаа што се омажи, конечно се породи! Не знаеме кој пол е, па затоа не можам со сигурност да ти кажам дали си станал тетка или вујко...Сестра ти рече, дека ако биде женско ќе ја вика по мене. Малку ми е чудно што нејзината ќерка ќе ја вика "мама", ама ете желба и е.

А брат ти Радојче, он е стварно за никаде. Замисли, ја затвори вратата од колата, а клучевите беа внатре. Мораше да се врати во станот да го земе дупликат клучот за да не извлече од колата. Катастрофа !!!

Добро синко, нема да ти ја напишам адресата пошто незнам која е.Семејството што живееше пред нас тука, си го земаа куќниот број од зидот со нив. Ако ја видиш Светлана, Поздрави ја, а ако не ја видиш, не и кажувај ништо.

Те сака Мама,

Станислава.

П.С. Сакав да ти пратам и нешто пари, ама веќе го затворив пликот!
Вратете се на почетокот Go down
http://igla.macedonianforum.net
Bubeee
Администратор
Bubeee

Број на мислења : 84
Age : 26
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Писмо! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Писмо!   Писмо! Icon_minitimeПет Фед 06, 2009 9:26 pm

Хахахах писмово е закон....хеххе
Вратете се на почетокот Go down
nadicaa
Администратор
nadicaa

Број на мислења : 65
Age : 25
Registration date : 2009-02-01

Писмо! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Писмо!   Писмо! Icon_minitimeНед Фед 08, 2009 3:15 am

Хеххех закон писмо хехе
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Почетник
Maja

Број на мислења : 34
Registration date : 2009-02-07

Писмо! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Писмо!   Писмо! Icon_minitimeСаб Фед 28, 2009 1:23 pm

Hahahahahaha zakon vic ejjjj Засрамен Засрамен
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Писмо! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Писмо!   Писмо! Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Писмо!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Хумор-
Отиди до: