Игла форум!


 
HomeGalleryПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 50 евра за плукање на улица!

Go down 
АвторПорака
dimitaar
Администратор
dimitaar

Број на мислења : 123
Age : 26
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

50 евра за плукање на улица! Empty
ПишувањеПредмет: 50 евра за плукање на улица!   50 евра за плукање на улица! Icon_minitimeНед Фед 01, 2009 7:41 pm

50 евра за плукање на улица!
Па не знам дали ние толку отидовме напред ги завршивме сите работи со државата па стасавме до таму ако некој плукне да плати 50 евра. Мислам дека никој не е против овој закон под услов да зимаме поголеми примања од ови што сега се мачиме да сврзиме крај со крај, треба многу многу работи да ги средиме па потоа да донесуваме европски закони
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

50 евра за плукање на улица! Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 евра за плукање на улица!   50 евра за плукање на улица! Icon_minitimeНед Фед 01, 2009 10:57 pm

Мислам дека е добра оваа одлука...да не газиме во плунки...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net
Bubeee
Администратор
Bubeee

Број на мислења : 84
Age : 25
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

50 евра за плукање на улица! Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 евра за плукање на улица!   50 евра за плукање на улица! Icon_minitimeПон Фед 02, 2009 11:17 pm

Мислам дека тој правен акт е добар и дека треба малку да се подобри свеста кај граѓаните, бидејќи се премногу не свесни. Но и што се однесува до оваа одлука треба малку инспекцијата да поработи на полицијата бидејќи не ја извршуваат оваа санкција како што треба и ги казнуваат само оние што не ги познаваат.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
50 евра за плукање на улица! Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 евра за плукање на улица!   50 евра за плукање на улица! Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
50 евра за плукање на улица!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Право-
Отиди до: