Игла форум!


 
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 MSN Messenger и се околу него

Go down 
АвторПорака
dimitaar
Администратор
dimitaar

Број на мислења : 123
Age : 26
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

MSN Messenger и се околу него Empty
ПишувањеПредмет: MSN Messenger и се околу него   MSN Messenger и се околу него Icon_minitimeНед Фед 01, 2009 3:47 pm

Бидејќи секојдневно користам MSN Messenger па еве и да пишам нешто за него.
И конечно им текна на Microsoft да ја издадат новата верзија на MSN Messenger 7.5 во која има и нови нешта.

1. Динамични позадини (flash-увани)
2. Слушате музика на вашиот компјутер и стискајќи и држејќи на копчето Voice Clip тоа што го слушате во моментот се снима 15 секунди и го праќате на соговорникот и тој слуша што слушате, а исто тој Voice Clip може и да го зачувате на вашиот хард диск во .wav формат. А ако имате микрофон на вашиот компјутер можете да се снимите вие и на соговорникот тоа му се праќа (15 секунди исто).
3. Audio. За да ја вклучите опцијата Audio сега нема потреба да имате микрофон, туку вклучувајќи (ако немате микрофон) соговорникот ќе слуша тоа што слушате вие на вашиот компјутер (музика во Winamp, Windows Media Player и сл.).
4. Webcam. Кога некој ќе ви вклучи веб камера на новиот MSN Messenger има опција соговорникот преку веб камерата да го гледате на Full Screen.

Овие 4 работи ми е беа на прв видик и ги заприметив брзо. Ќе го расчачкам уште малку MSN-во па ќе пишам ако има уште нешто.
Што значи другите работи остануваат од старата верзија.

Линк за превземање на MSN Messenger: http://messenger.msn.com/xp/downloadx.aspx
Вратете се на почетокот Go down
http://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

MSN Messenger и се околу него Empty
ПишувањеПредмет: Re: MSN Messenger и се околу него   MSN Messenger и се околу него Icon_minitimeПет Фед 06, 2009 6:04 pm

Најновата верзија подобро и да не ја симнувате...јас ја симнав но ич не ми се допаѓа...најубав MSN е 8,1...
Вратете се на почетокот Go down
http://igla.macedonianforum.net
 
MSN Messenger и се околу него
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Оперативни системи и програми-
Отиди до: