Игла форум!


 
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Најмалиот USB во светот

Go down 
АвторПорака
dimitaar
Администратор
dimitaar

Број на мислења : 123
Age : 26
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Најмалиот USB во светот Empty
ПишувањеПредмет: Најмалиот USB во светот   Најмалиот USB во светот Icon_minitimeНед Фед 01, 2009 3:35 pm

Pico USB од полиран хром има димензии од 31,1 х 12,4 х 3,2 милиметри, но и покрај оваа минијатурност може да сочува импресивни осум GB податоци.
Тоа значи дека може да сочува четири филмови, пет денови музика, повеќе од 5.000 фотографии од пет мегапиксели или 800 метри книги.
Бидејќи е мал може лесно да се изгуби, поради што со него е вклучено и синџирче што го олеснува носењето и чувањето.

Ова е најмалиот УСБ драјв со толкав капацитет, отпорен е на удар и на вода.
Компатибилен е со „Макинтош“, „Виндоус“ и „Линукс“, а чини 49,99 американски долари.
Вратете се на почетокот Go down
http://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Најмалиот USB во светот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најмалиот USB во светот   Најмалиот USB во светот Icon_minitimeПет Фед 06, 2009 6:02 pm

Еве ви и слика...
Најмалиот USB во светот 3128cxl
Вратете се на почетокот Go down
http://igla.macedonianforum.net
 
Најмалиот USB во светот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Хардвер-
Отиди до: