Игла форум!


 
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Правила на подфорумот ЉУБОВ

Go down 
АвторПорака
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Правила на подфорумот ЉУБОВ Empty
ПишувањеПредмет: Правила на подфорумот ЉУБОВ   Правила на подфорумот ЉУБОВ Icon_minitimeНед Фед 01, 2009 12:44 pm

Пред да ја отворите саканата тема, Ве молиме разгледајте убаво дали истата веќе постои. Ако некоја тема одговара на онаа што сакате да ја отворите, а е заклучена, обратете се кај модераторите или админите, па тие ќе ја отклучат истата, за да можете да напишете свое мислење.

Учтиво ве молиме да внимавате на речникот, потрудете се да не навредите некој од членовите преку вашите постови, избегнувајте вулгарни изрази, а во спротивно ќе мора да ги избришеме. И за крај, потрудете се да се придржувате на темата, од вашите мислења зависи развивањето на квалитетна дискусија.

Но, не тепаме ако дуплирате тема, бидејќи за тоа сме ние тука, едноставно ќе ви кажеме дека е дуплирана и ќе ја избришеме.

Не тепаме ако забегате со муабети надвор од темата, едноставно ќе ве опоменеме и ако сметаме дека ептен е забегано, и тие постови ќе ги избришеме.


За постови од типот „во право си, така е, добра е, ај агри вит ју, се е кажано...” постои репутација. Што значи дека, во иднина ( а тоа веќе од поодамна го спроведуваме ), ваквите постови ќе бидат избришани.
Значи, пред да постирате пост од типот на ова што е кажано погоре, размислете два пати или дајте репутација и искоментирајте нешто што нема да биде „во право си” - зошто се ќе ви биде избришано.
Вратете се на почетокот Go down
http://igla.macedonianforum.net
 
Правила на подфорумот ЉУБОВ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Љубов-
Отиди до: