Игла форум!


 
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Правила на подфорумот МОДА И УБАВИНА

Go down 
АвторПорака
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Правила на подфорумот МОДА И УБАВИНА Empty
ПишувањеПредмет: Правила на подфорумот МОДА И УБАВИНА   Правила на подфорумот МОДА И УБАВИНА Icon_minitimeНед Фед 01, 2009 12:24 pm

Бидејќи Мода и Убавина секојдневно се збогатува со нови теми, ги замолуваме сите активни членови да дискутираат во рамките на оние "општи правила" - без забегување, без вулгарности и без off topic муабети.

Што се однесува на темите во кои се поставуваат фотографии: Очекуваме да ставате фотографии каде што ќе дојде вистинската убавина на жената до израз, а не фотографии каде што се ќе се гледа се - освен тоа што се бара.

Значи фотографиите нека бидат на некое ниво, ако не сакате да ви бидат избришени.

Секако овие правила важат и за останатите теми во Мода и Убавина. Забрането е употреба на секакви вулгарни фотографии и коментари.

Постовите од типот: "Јака е", "добра нога човече" и слично - Ке бидат избришани.

За да не се бришат или префрлуваат теми, пред да отворите некоја нова разгледајте дали е претходно отворена истата. Ве молиме да не се отвараат теми само колку да се отвори тема (окарактеризирани како "дебилни теми") .

Сите такви теми ке бидат заклучени, избришани или префрлени во "канта".

Се читаме...
Вратете се на почетокот Go down
http://igla.macedonianforum.net
 
Правила на подфорумот МОДА И УБАВИНА
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Мода и Убавина-
Отиди до: