Игла форум!


 
HomeGalleryПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?

Go down 
АвторПорака
dimitaar
Администратор
avatar

Број на мислења : 123
Age : 25
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

ПишувањеПредмет: Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?   Нед Фед 08, 2009 7:54 pm

Оценка или знаење? За што учите вие? Или пак додека сте биле ученици или студенти за што вие сте учеле?

Учите за да добиете добра оценка? Оценките ви се многу битни? Се нервирате и разочарувате кога ќе добиете ниска оценка, а се радувате на високите оценки. Не ви е битно дали на памет сте научиле, не ви е битно дали сте препишале, најдобро е што вие имате висока оценка и сведителството ќе ви биде полно со петки или индексот полн со 9ки и 10ки, а сеедно што не ги знаете предметите вистински.

Или пак воопшто не ви е битна оценката. Вие учите за свое добро, да го знаете она што ве интересира. Она што не ве интересира не го ни учите, небитно е каква оценка ќе имате. Важно сакате знаење, а оценките сами ќе дојдат по себе.

Па во која група спаѓате вие? На кој начин учите или сте учеле?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net/forum.htm
Stolee
Администратор
avatar

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

ПишувањеПредмет: Re: Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?   Пон Фед 09, 2009 12:18 pm

Јас учам за да научам...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net
nadicaa
Администратор
avatar

Број на мислења : 65
Age : 23
Registration date : 2009-02-01

ПишувањеПредмет: Re: Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?   Чет Фед 12, 2009 1:34 am

Учам за да научам Среќен Среќен lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Maja
Почетник
avatar

Број на мислења : 34
Registration date : 2009-02-07

ПишувањеПредмет: Re: Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?   Саб Фед 28, 2009 2:09 pm

Ucam za da naucam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Учам за да добијам висока оценка или учам за да научам за мое добро?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Образование и Наука-
Отиди до: