Игла форум!


 
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Како да пишувам на кирилица на форумов? (објаснето со слики)

Go down 
АвторПорака
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Како да пишувам на кирилица на форумов? (објаснето со слики) Empty
ПишувањеПредмет: Како да пишувам на кирилица на форумов? (објаснето со слики)   Како да пишувам на кирилица на форумов? (објаснето со слики) Icon_minitimeНед Фед 01, 2009 2:36 am

Најпрвин, преку Start менито на Windows влегувате во Control Panel:


Потоа, ја одбирате опцијата "Date, Time, Language, and Regional Options": (или само Language, and Regional Options зависи како ќе ви е)
Како да пишувам на кирилица на форумов? (објаснето со слики) Kirilica2


Па "Add other languages":
Како да пишувам на кирилица на форумов? (објаснето со слики) Kirilica3


Влегувате во "Languages", па кликнувате на "Details...":

Како да пишувам на кирилица на форумов? (објаснето со слики) Kirilica4Одбирате "Add"...
Како да пишувам на кирилица на форумов? (објаснето со слики) Kirilica5


Го барате македонскиот јазик од листата на јазици...
Како да пишувам на кирилица на форумов? (објаснето со слики) Kirilica6


За да го смените пишувањето од кирилица во латиница и обратно, притискате ALT+SHIFT.
Верувам дека сите можете да пишувате на кирилица, не се стегајте. Далеку е поестетски. Доколку некој има било каков проблем, нека се обрати подолу.
Вратете се на почетокот Go down
http://igla.macedonianforum.net
 
Како да пишувам на кирилица на форумов? (објаснето со слики)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Известувања!-
Отиди до: