Игла форум!


 
HomeGalleryПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Крвни групи:)

Go down 

крвни групи
О
Крвни групи:) Icon_voting_bar100%Крвни групи:) Icon_voting_bar
 100% [ 1 ]
А
Крвни групи:) Icon_voting_bar0%Крвни групи:) Icon_voting_bar
 0% [ 0 ]
Б
Крвни групи:) Icon_voting_bar0%Крвни групи:) Icon_voting_bar
 0% [ 0 ]
АБ
Крвни групи:) Icon_voting_bar0%Крвни групи:) Icon_voting_bar
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 1
 

АвторПорака
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Крвни групи:) Empty
ПишувањеПредмет: Крвни групи:)   Крвни групи:) Icon_minitimeПет Фед 06, 2009 7:06 pm

Номинално Крвни групирадосен
Четирите крвни групи, О, А, Б и АБ, не се појавиле во исто време. Крвните групи О, А и Б се продукт на човековата еволуција, а АБ е последица на интеракцијата на крвните групи А и Б.

Крвната група е дел од нашата генетска структура. Но начинот на исхрана, физичките активности, размислувањето и стресовите можат да придонесат сопствената крв да ни биде пријател или непријател. Ако ги следиме препораките за исхрана што овозможува нашето тело да има добра биохемија, ќе бидеме поздрави. Но ако се храниме спротивно од нашиот метаболизам тогаш ќе го наполниме телото со токсини, кои ќе предизвикуваат здравствени проблеми.

Нашата крв му дава информации на телото како да реагира во стресни ситуации или кога е нападнато од вируси, бактерии, паразити, габички или кога му е потребна храна.

И тако даље.. малку вовед. Ме интересира статистика за форумџииве на форумов. Која крвна група сте?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://igla.macedonianforum.net
nadicaa
Администратор
nadicaa

Број на мислења : 65
Age : 24
Registration date : 2009-02-01

Крвни групи:) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крвни групи:)   Крвни групи:) Icon_minitimeНед Фед 08, 2009 3:20 am

Јас сум 0...... Среќен Среќен Среќен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Крвни групи:)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Здравје-
Отиди до: