Игла форум!


 
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Каде е Денарот?

Go down 
АвторПорака
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Каде е Денарот? Empty
ПишувањеПредмет: Каде е Денарот?   Каде е Денарот? Icon_minitimeПет Фед 06, 2009 6:52 pm

Погодете каде е денарот???

Си биле тројца пријатели и седнуваат во кафеана и порачуваат 3 пива , едно пиво е 10 денари.Се напиле по едно пиво и го викаат келнерот да му платат,и келнерот им кажува дека треба да платат 30 денари,тие му даваат 30 денари,а келнерот му ги дава на газдата парите,а газдата му вика тие ми се пријатели оди врати им 5 денари,и келнерот се враќа кај нив ,арно ама за себе си задржува 2 денари ,и им враќа на сите по 1 денар,и сега пивото им иде како да го платиле по 9 денари,затоа што келнерот им враќа по еден денар,е сега : 3 пива * 9 денари = 27 денари и 2 денари од келнерот = 29 денари..Е сега КАЈ Е ДЕНАРОТ!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://igla.macedonianforum.net
Bubeee
Администратор
Bubeee

Број на мислења : 84
Age : 26
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Каде е Денарот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каде е Денарот?   Каде е Денарот? Icon_minitimeПет Фед 06, 2009 9:40 pm

Епа келнерот си задржал 2 ден. а на сите нив (биле тројца) им вратил по 1 денар и кога ке пресметаш два и три е пет и ете ти го денарот....... Намигнува
Вратете се на почетокот Go down
 
Каде е Денарот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Чек Дис Аут-
Отиди до: