Игла форум!


 
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Краделе банкомат со багер

Go down 
АвторПорака
Stolee
Администратор
Stolee

Број на мислења : 128
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Краделе банкомат со багер Empty
ПишувањеПредмет: Краделе банкомат со багер   Краделе банкомат со багер Icon_minitimeСре Фед 04, 2009 10:40 pm

Краделе банкомат со багер

Улицата во гратчето Бакингамшир во Англија, остана разрушена како да прошло цунами откако двајца крадци пробале...
... да "однесат" банкомат со багер.
Иако ниеден од идиотчињата незнаел да управува со багер, сепак се решиле да го украдат и да тргнат по банкоматот.
На пат кон богатсвото уништиле неколку автомобили, го дигнале банкоматот, но рикверцот им створил проблем - за на крај да срушат пола пошта и да завршат во кинески ресторан.
По неуспешниот грабеж крадците се во бегство, а се што остана од нивната акција е ова...

Краделе банкомат со багер Bankomat-so-bager1[img][/img]Краделе банкомат со багер Bankomat-so-bager2


Наместо во сеф провалил во тоалет на банка

понеделник, 02 февруари 2009, 14:23

Краделе банкомат со багер 00%20Kradci%20i%20poliicija

Еден крадец пробивајќи го ѕидот на соседната зградаи наместо да дојде до сеф влегол во тоалет, каде што го уапсила полицијата, објави денеска францускиот весник „Прованс“.
Крадецот чие име не е објавено е 21-годишен Белгијанец, прво провал во зградата која се наоѓа до банката „Попилер“ во Марсеј, а потоа го пробил ѕидот верувајќи дека се наоѓа во просторијата со сефовите.
Но, наместо да влезе кај сефовите влегол во таолетот на банката при што се активирал алармот.
Вратете се на почетокот Go down
http://igla.macedonianforum.net
Bubeee
Администратор
Bubeee

Број на мислења : 84
Age : 26
Местолокација : Радовиш
Registration date : 2009-02-01

Краделе банкомат со багер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Краделе банкомат со багер   Краделе банкомат со багер Icon_minitimeПет Фед 06, 2009 9:37 pm

Леле колку прост народ имало....
Вратете се на почетокот Go down
 
Краделе банкомат со багер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Игла форум! :: Чек Дис Аут-
Отиди до: